Przeprowadzka w jeden dzień – czy to możliwe?

Najczęściej podczas organizacji przeprowadzki bardzo zależy nam nie tylko na tym, by wszystko przebiegło bezproblemowo, ale również – jak najszybciej. Najchętniej wygospodarowalibyśmy jeden dzień na wszystkie czynności związane z przeprowadzką. Niestety, nie zawsze jest to możliwe.

Dobra organizacja to podstawa

Sęk w tym, by wszystko dobrze zaplanować. Jeśli w czasie przeprowadzki zrezygnujemy z codziennych czynności i weźmiemy dzień wolny w pracy, wówczas na pewno damy radę. Wystarczy tylko zamówić pizzę zamiast robić obiad, i już nie mamy problemu ani z głodem ani z brakiem czasu. Jeśli odpowiednio przygotujemy się do przeprowadzki i mamy wystarczającą liczbę pomocników, aby przedmioty o dużym gabarycie nie były dla nas problemem może nam się uda to przeprowadzić w jeden dzień. Wystarczy, że zaczniemy sprzątać i sortować rzeczy kilka dni wcześniej. Zostawiając sobie tylko to, co niezbędne. A następnie tylko załadujemy dobytek na ciężarówkę, przewieziemy i możemy kolejnych kilka godzin dnia spędzić na rozpakowywaniu. Dobra organizacja i transport przedmiotów o dużym gabarycie to podstawa. Dlatego naprawdę ważne jest, by odpowiednio wcześniej zaplanować wszystkie czynności na nadchodzący dzień przeprowadzki.

Transport pianina – wyzwanie

Nie tylko przedmioty o dużym gabarycie wymagają specjalnego planowania. Są i takie które zarówno ze względu na wielkość jak i swoje właściwości zobowiązują do szczególnego traktowania podczas przeprowadzki. Do takich bez wątpienia należą pianina i fortepiany. Bez wątpienia to wielkie wyzwanie dla osób, które podejmują się przewozu instrumentu. Bowiem należy mieć na uwadze jego ciężar i wartość, nie rzadko zabytkową.

Transport pianin wymaga ostrożności zarówno w załadunku jak i podczas drogi jaką przebywa samochód z pianinem. Odpowiednie pasy do przenoszenia, windy załadunkowe oraz pomoce do zabezpieczenia przed obiciem i uderzeniem wpływają na powodzenie całego procesu jakim jest przewóz pianina.

Obsługa sprzętów ułatwiających załadunek wymaga odpowiedniego przygotowania i przeszkolenia zawodowego, a także praktyki, która pozwoli uniknąć pomyłek i błędów. Wynajmując firmę, która ma wykonań transport pianina warto wcześniej sprawdzić jej referencje i doświadczenie w tego typu usługach. Ponieważ nie każda firma posiada odpowiednie samochody pozwalające na transport fortepianów i innych instrumentów muzycznych.

Polecamy: Jak najefektywniej sprzątać po przeprowadzce?

Ile więc trwa przeprowadzka?

Przeważnie przeprowadzka trwa trochę dłużej niż jeden dzień. Zwykle dwa lub trzy dni zajmują same czynności mające na celu spakowanie się i przewiezienie do nowego lokum, a następnie wypakowanie. Jeśli jednak przeprowadzka jest stosunkowo niewielka, można śmiało zamknąć wszystko w jeden dzień. Na przykład, gdy wyprowadzamy się z pokoju na stancji do nowego mieszkania, lub gdy zamieniamy kawalerkę na nieco większe lokum.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top