Przeprowadzka z firmą czy na własną rękę?

W zależności od własnych zasobów, możliwości, dysponowania czasem, przeprowadzka na własną rękę jest mniej lub bardziej uciążliwa. Bezsprzecznie firma przeprowadzkowa to nieocenione wsparcie. Przeprowadzka na własną rękę to ogrom stresu, szereg planowania i pracy. Im więcej rzeczy mamy do przetransportowania, im dalszy dystans, tym trudniej jest się podjąć przeprowadzki w pojedynkę. Mając kogoś do pomocy również nie jest łatwo. Mimo to, wiele osób uważa, że tak jest bezpieczniej, gdyż samodzielnie dopilnuje transportu, załadunku, zapakuje wszelkie kosztowności. Czy tak jest na pewno?

Na własną rękę

W rzeczywistości przeprowadzając się samodzielnie ryzyko uszkodzeń transportowych jest wyższe. Bowiem nie mając doświadczenia jak sprawnie ładować samochód, pakować kartony czy zabezpieczać sprzęt RTV i AGD możemy nieświadomie narazić się na szkody. Poza tym warto zwrócić uwagę, że czas, jaki zajmuje nam samodzielna przeprowadzka bywa dużo często dłuższy. Opróżnianie mieszkania czy biura gdy przyjeżdża firma organizująca przeprowadzki z zespołem pracowników i wykonuje przeprowadzkę nawet w jeden dzień jest dużo łatwiejsze.

Różne rozwiązania

Przeprowadzkę można zrealizować całkowicie samodzielnie, lub też z pomocą profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Oczywiście pomiędzy jedną opcją a drugą jest szereg pośrednich możliwości. Jak wynajem meblowozu, czy też skorzystanie z transportu wraz z ekipą załadunkową. Wszystko zależy od tego czy przeprowadzka jest skomplikowana, jak daleko są oddalone miejsca docelowe oraz jakimi zasobami dysponujemy. Czasem pomoc firmy zajmującej się przeprowadzkami na co dzień znacznie przyspiesza przeprowadzkę. Czasem jest konieczna. Jeśli nie mamy nikogo do pomocy. Gdy jesteśmy osobami starszymi podupadłymi na zdrowiu. Mamy na głowie gromadkę małych dzieci lub absorbująca pracę, bezwzględnie powinniśmy skorzystać z usług firm organizujących przeprowadzki.

Kalkulacja kosztów

Koszty przeprowadzki mogą być wysokie. Jednak przeprowadzka we własnym zakresie może okazać się niewiele tańsza. A mając na uwadze fakt, iż brak doświadczenia może spowodować szereg opóźnień, problemów a nawet szkód może wówczas wynieść o wiele drożej. Niż wtedy, gdybyśmy skorzystali ze wsparcia fachowców.

Zanim zdecydujemy ostatecznie, że podejmiemy się przeprowadzki we własnym zakresie warto zasięgnąć rady i wyceny w co najmniej kilku firmach przeprowadzkowych. Realna wycena kosztów może nas przekonać, że nie warto się trudzić i ryzykować. Zlecenie przeprowadzki to pełen komfort. Owszem powierzenie własnego dobytku wymaga zaufania wobec firmy. Jednak pewien parasol bezpieczeństwa daje nam polisa ubezpieczeniowa na wypadek powstałych szkód, w którą każda firma przeprowadzkowa powinna być wyposażona.

Polecamy: Jak najefektywniej sprzątać po przeprowadzce?

Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia

Przeprowadzając się pierwszy raz może nas wiele rzeczy zaskoczyć już na etapie pakowania. Pod tym względem powierzenie przeprowadzki w ręce profesjonalnego zespołu tragarzy jest nie tylko wygodne, ale i rozsądne. Firmy realizujące usługi przeprowadzkowe wchodząc do mieszkania doskonale wiedzą w jakiej kolejności co zdemontować. Jak spakować, przenieść i załadować na samochód. Co więcej już na etapie wyceny poproszeni zostaniemy o wskazanie metrażu i orientacyjne określenie wyposażenia, które rzutują na czas przeprowadzki oraz koszty.

Poza doświadczeniem firmy dysponują szeregiem zabezpieczeń i elementów pakowych, które świetnie zabezpieczają elementy wyposażenia domu na czas przeprowadzki, transportu.

Sporym wyzwaniem są przeprowadzki mieszkań w bloku bez windy, z ciasną klatką schodową. Wówczas profesjonaliści od przeprowadzki są niezbędni.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top